The 2020 shortlist of 25

The 2020 shortlist for the i25

Alex Battison (Lord Wandsworth College)
Andrew Christie (Streatham & Clapham High School GDST)
Dorothy MacGinty (Kilgraston School)
Gavin Sinnott (St Hugh's School)
Heather Trim (Portsmouth High School GDST)
Ian Yorston (Radley College)
Laura Knight (Berkhamsted School)
Lindsay Patience (Putney High School GDST)
Marc Raffray/Michael Kane (St Augustine's Priory)
Martin Sims (Edge Grove)
Dr Matthew Lim (Cheltenham Ladies' College)
Michael Shaw (Bootham School)
Mike Farmer (Effingham Schools Trust)
Natalie Chyba (Howell's School, Llandaff GDST)
Nic Ford (Bolton School Boys' Division)
Noel Neeson (The Blue Coat School Birmingham)
Paddy Prendergast (Bryn Tirion Hall School)
Patrick Derham OBE (Westminster School)
Paul Foster (The Queen's School)
Russell Shepherd (Hazelwood School)
Sarah Griffiths (Caterham School)
Sheetal Kowalczyk (Bromley High Junior School GDST)
Steven Jandrell (Queen Ethelburga's College)
Tracy Thomas (Aberdour School)
Vicky Brown (Redhill Preparatory School)

Congratulations to all!

With thanks to our headline sponsor:
SIMS Independent www.capita-independent.co.uk

The 2019 shortlist for the i25

To view the videos associated with the 25, click on the link beside their name and add the password "SIMS25".

Charlotte Avery (St Mary's School, Cambridge): https://vimeo.com/316648163
Mark Begbie (Charterhouse): https://vimeo.com/319176668
Bryan Brown (Harrow School): https://vimeo.com/315068362
Mike Buchanan (Ashford School, HMC): https://vimeo.com/321956650
Simon Collins (Aberdour School): https://vimeo.com/317710318
Andy Colpus (St Joseph's College Reading): https://vimeo.com/315069004
Jenny Cox (Wimbledon High School): https://vimeo.com/317710058
Gregg Davies (Shiplake College): https://vimeo.com/319176266
Shaun Fenton (Reigate Grammar School) (not available)
David Goodhew (Latymer Upper School): https://vimeo.com/313243874
Chrissy Hamilton (Kingsley School, Bideford): https://vimeo.com/319176162
Andrew Hampton (Thorpe Hall School): https://vimeo.com/316647864
Alexandra Haydon (St Mary’s School, Calne): https://vimeo.com/317709435
Nigel Helliwell (St Faith's School): https://vimeo.com/321956890
Angharad Holloway (Talbot Heath School): https://vimeo.com/317709922
Phil Holton (Bromley High School): https://vimeo.com/322223169
Susie Lacey (Reed's School): https://vimeo.com/321974653
Suzie Longstaff (Putney High School): https://vimeo.com/315084484
Lisa Morton (Cardiff Sixth Form College): https://vimeo.com/319176549
Richard Notman (Stover School): https://vimeo.com/316650018
Katie Sinnett (Lady Eleanor Holles School): https://vimeo.com/316649799
Julian Thomas (Wellington College): https://vimeo.com/319176387
Amanda Triccas (The Godolphin and Latymer School): https://vimeo.com/317709746
Anne Williams (The Grammar School at Leeds): https://vimeo.com/315084298
Dr Rebecca Williams (The King's School in Macclesfield): https://vimeo.com/316650196